Zimné programy pre deti

Pre školy v čarokrásnej zime ponúkame zážitkové programy

Hry so snehom a ľadom

Každú zimu zakryje našu krajinu studená prikrývka zo snehu. Stromy, lúky a polia sa odejú do bielej farby. Rieky a jazerá zamrznú a na ich povrchu sa vytvorí nepriepustná ľadová vrstva. Zdá sa, akoby sa život sa na chvíľu zastavil. Vedeli ste však, že so snehom a ľadom sa dajú robiť pokusy a dokonca aj umenie? Pôjdeme sa spolu pozrieť na sneh a ľad zblízka a trochu sa s ním pohrať. MŠ a 1 st. ZŠ

Trvanie: 2 alebo 4 hod.

Dôležitá pani zima

Raz za rok nás navštívi pani Zima. Dni sú kratšie a ani sa nenazdáme, prichádza noc. Keď ideme von, musíme sa poriadne obliecť, aby sme neochoreli. Z úst nám vychádza para a štípu nás líca. Čo sa však v tom čase deje v prírode? Prečo je zima dôležitým obdobím v roku? Ako sa s ňou vyrovnávajú rastliny a zvieratá okolo nás? Na zimu sa tiež treba poriadne pripraviť. Cez ňu si totiž nenatrháme čerstvé ovocie a zeleninu v záhradke. Ukážeme si viacero spôsobov, ako si uchovať naše vlastné potraviny tak, aby sme ich mohli jesť aj cez zimu.

MŠ a 1 st. ZŠ

Trvanie: 2 alebo 4 hod.

Názov: Pozor! Z neba padajú krásne zázraky

Čo môže byť lepšie ako hrať sa vonku? Hrať sa vonku s pomôckou, ktorá nám zadarmo padá z neba – so snehom! S deťmi sa pozrieme na to, ako vyzerá zimou začarovaná krajina a čo všetko sa v nej dá robiť. Vymyslíme si s deťmi vlastné hry alebo im ponúkneme naše hry a aktivity. Ukážeme si, ako je možné hrať sa vonku v zime bez toho, aby nám bolo chladno. Budeme sa spolu hrať, behať, skákať a šantiť, potom rátať, stavať, piecť či kresliť. Skrátka, nedáme snehu ani len oddýchnuť.

Trvanie: 2 alebo 4 hod.

Názov: Zimní sedmospáči

Kto v zime bdie a kto radšej spí? Spoznáme zvieratá, ktoré v zime hibernujú, ktoré sa na zimu radšej odsťahujú za teplom a ktoré sa ten mráz snažia prečkať. Dozvieme sa, prečo niektoré zvieratá v zime potrebujú spať a ako sa na tento spánok pripravujú. Budeme pozorovať zvieratká a ich jedinečné stopy v snehu, ktoré sa vyskytujú v našom okolí. Spoznáme niekoľko rôznych vtáčikov, ktoré na zimu od nás neodlietajú, ale úporne hľadajú pre seba potravu. S deťmi pre ne spoločne navrhneme a vytvoríme kŕmidlo, ktoré si so sebou odnesú a postavia či zavesia v blízkosti svojej materskej školy.

Trvanie: 2 alebo 4 hod.

MŠ a 1 st. ZŠ

© SOSNA  2023

Stránka je v skúšobnej prevádzke. Našli ste na stránke chybu? Kontaktuje nás!


Nahor