2 % v roku 2022

Milí priatelia, aj vďaka vašim 2% z daní môžeme robiť pozitívne zmeny. Hľadáme a nachádzame INÉ CESTY aj pre vás. Už 30 rokov.

Návod a potrebné údaje

Ekologické vzdelávacie centrum SOSNA v Družstevnej pri Hornáde a priľahlá Prírodná záhrada vás môžu inšpirovať, ako môžete zmeniť niečo vo vašom živote tak, aby bol prirodzenejší, citlivejší voči prírode a prostrediu.

Prostredníctvom našich dobrovoľníckych aktivít, víkendoviek, kurzov, prednášok, výučbových programov a ďalších aktivít vytvárame sieť ľudí s podobným zmýšľaním

Aj vďaka vašej podpore ďalšie výučbové programy pre školy, univerzity, odborné aj zážitkové sprevádzania  pre dospelých. Spolupracujeme so školami a univerzitami, pedagógmi a študentmi, samosprávami aj občanmi, odborníkmi aj dobrovoľníkmi.

Váš príspevok bude venovaný aj špeciálnemu programu, ktorý sme rozbehli pre deti od 7–12 rokov - Ide sa do lesa. Zážitky, na ktoré sa nezabúda a ktoré sa dostanú deťom pod kožu a ovplyvnia nielen ich detstvo, ale aj dospelosť.

Aj vďaka vám budeme môcť naďalej pomáhať školám zakladať Prírodné záhrady na miesto fádnych školských dvorov, na ktorých sa deti budú môcť nielen hrať, organicky pestovať, zažívať chute a vône vlastnoručne dopestovaných rastlín a plodín. Takéto záhrady  umožnia deťom vidieť, že učiť sa môže byť zážitok.

Tohto roku chceme našu prírodnú v záhrade v Ekocentre rozšíriť a upraviť na záhradu terapeutickú pre rôzne skupiny  detí aj dospelých, ktorí takúto terapiu potrebujú.

Aj vďaka vám tri krát ročne pripravujeme prírodné festivaly Jarné súladenie, Babie leto a festival zodpovedného cestovania Iné cesty.

Podporíte aj prevádzkovaná elektronickej konferencie pre milovníkov prírodných záhrad a pestovania - Prírodné záhrady. Už má vyše 270 členov.

Potrebujeme aj Vašu pomoc.
Vďaka vašej podpore SPOLOČNE ZANECHÁME PO SEBE DOBRÉ STOPY.

© SOSNA  2022

Stránka je v skúšobnej prevádzke. Našli ste na stránke chybu? Kontaktuje nás!


Nahor